HEPAR - DENİZLİ Anadolu Kartalları Çalışma Grubu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HEPAR - DENİZLİ Anadolu Kartalları Çalışma Grubu

Benim İçin Büyük Ortadoğu Projesi (BOP). Eşbaşkanının Damat Ferit'ten Hiçbir Farkı Yoktur.... KemalistKartal

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Atatürk'ün Fotoğrafları

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Atatürk'ün Fotoğrafları Empty
MesajKonu: Atatürk'ün Fotoğrafları   Atatürk'ün Fotoğrafları Icon_minitimeCuma Kas. 14, 2008 9:16 pm

Bazen ağaçlı bir dalın kıvrımlarını düşünürüm. Hayatın yazı sayfasında bir kış şafağının rengini. Fosforlu bir ihaneti. Çocukları düşünürüm, sabahları okula giden...

Bir rüzgârı köstekleyen, dalları kıpırdatan yeli, yıllar süren özlemi...

Yeşil bir fitilden çiçeği koşuşturan güç , zamanın bilinen alevlerini yükseltir, ağaçlı bir dalın kıvrımlarından...

Bir çığlık, bir umut, bir umutsuzluk, günün diz çöktüğü saatlerde...

O son gölgelerindeki derin yaz , sonbaharın habercisi eylül de kaçıp gitti avuçlarımdan...

Bir cumartesi sabahı Ecevit' i de uğurladık Ankara'da...

Yitip giden yıllar...

Karaoğlan'ı iktidara taşıyan halk...

Sahi o yüz binler neden Ankara' da ırmak gibi akıp gitmişti Kocatepe' den Kızılay' a doğru?

Bülent Ecevit'in cenaze töreninde ''Türkiye laiktir laik kalacak'', ''Çankaya laiktir laik kalacak'' sloganlarını atan halk ve onu sansürleyen TRT...

TRT halkın televizyonu değil miydi; TRT halkın vesilesiyle ayakta durmuyor muydu?

Halkın kurumu olan TRT , AKP iktidarının propaganda, bir başka deyişle borazanı olmuştu...

Kocatepe Camisi'ne ne yerli ne de yabancı televizyon kanallarını alan düşünce, ''laik devlet'' kavramından niçin bu denli rahatsız oluyordu?

Başbakan Erdoğan , Kocatepe'de on binlerin laiklik sloganlarından tedirgin olmuş, bunun futbol maçlarında atılan ''slogan'' olduğunu vurgularken gerçek yüzünü göstermişti...

AKP, Türkiye'de laikliğin güvencesi olduğunu söylüyor. Tarikat şeyhleriyle, şıhlarıyla laik Cumhuriyeti koruyacağını vurguluyor...

Halkımız buna inanmıyor...

Sıkmabaşlı protokol fotoğraflarını halkımız görüyor, devletin kurumlarındaki tarikatçı yapılanmanın Türkiye'yi nereye götürdüğünü çok iyi biliyor...

Bugün Türkiye'de Mehmetçik Vakfı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Türk Silahlı Kuvvetleri Vakfı, Atatürkçü Düşünce Derneği, Anne ve Çocukların Eğitimi Vakfı gibi dernek ve vakıflara yapılan bağışlarda sadece yüzde 5'i vergi dışı bırakılırken dinci vakıflara yüzde 100 vergi indirimi sağlayan kim?

Bakanlar Kurulu!..

Peki, bugün okullarda neden Atatürk resimleri yerine Osmanlı paşalarının resimleri asılıyor?

AKP iktidarı sendikal hakları yok ediyor; Türk-İş üyesi 20 bin işçi, sendikal örgütlenmede yer aldığı için çalıştığı kamu kurumlarından atılıyor...

Bakın şimdi aklıma geldi...

Bazı okullarda Atatürk'ün eli tespihli fotoğrafları asılıyor duvarlara...

Oysa Atatürk'ün eli tespihli fotoğrafı hiç yok, elinde sigara olan fotoğrafı var...

Birileri bilgisayarda sigarayı silip yerine tespih koymuş...

Benzeri bir olay Seyhan'da da yaşanmıştı...

23 Nisan 1923' te TBMM' nin açılış töreninde Mustafa Kemal Paşa ve çevresindekilerin dua eden fotoğrafını anımsıyorsunuzdur...

Atatürk'ün çevresindekiler bilgisayarda çıkarılmış... Atatürk tek başına dua ederken gösterilmiş. Yerel gazete, bu fotoğrafın sağ köşesine AKP amblemini koyarak okurlarına dağıtmış...

Türkiye'de eğitim dinselleştiriliyor...

Milli Eğitim Bakanlığı'nca düzenlenen ''17. Eğitim Þûrası'' dün başladı...

MEB' e gönderilen öneri raporunda neler var neler...

Din kültürü ve ahlak bilgisi ders saatlerinin artırılması, seçmeli Kuran dersi konulması, meslek liselerine farklı katsayı uygulanmasının önünün açılması, sekiz yıllık kesintisiz eğitimin değiştirilmesi...

İmam hatip liselerinin yaygınlaştırılması, üniversitelerin her alanına genel liseler gibi girebilmesi şûradan çıkarsa hiç şaşırmayın...

MEB'e bağlı okulların internet sitelerine bir bakın isterseniz...

Bingöl Milli Eğitim Müdürlüğü

(http://bingol.meb.gov.tr)

ile Adana Kasım Sacide Ener, Bitlis Þehit Öğretmen Abdurranman Nafiz Özbağrıaçık ilköğretim okullarının internet sitelerinde ''öğretmen siteleri'' bölümündeki
''www.egitimplatformu.net''

linkinde Said-i Nursi' nin, Fethullah Gülen' in kitaplarının öğretmen ve öğrenciler tarafından okunması öğütleniyor....

Bu sitelerde ''moda'' , kadınların yuvasını yıkmak için ''tuzak'' ; güzellik yarışmaları ise ''çağdaş cariye pazarı'' olarak gösteriliyor...

Biliyorum, canını sıktım yine okurların...

Ağaçlı bir dalın kıvrımlarını, hayatın sayfalarında bir kış şafağının rengini düşünürken bunlar geldi aklıma... Özür dilerim!..
http://www.kemalistkartalı.com.tr.tc

Atatürk'ün Fotoğrafları
1 sayfadaki 1 sayfası